Życie potrafi nas zaskoczyć
Blog > Komentarze do wpisu

Kiedy dusza opuszcza ciało

Z pewnością każdy z nas zastanawiał się kiedyś co dzieje się po tym, jak dusza opuści fizyczne ciało. Zwykle następuje to w wyniku jego uszkodzenia lub utraty przytomności. Na razie nikt nie potrafi z własnej woli wychodzić ze swojego ciała, a potem do niego wracać, jednak trwają badania nad tym zagadnieniem i z pewnością w przyszłości stanie się to możliwe.

Niektórzy twierdzą, że kiedy ciało umiera, dusza razem z nim przestaje istnieć, jeszcze inni, że jest ona wieczna i stan ciała nie ma na nią żadnego wpływu. Jak jest naprawdę?

Osoby które znalazły się poza swoim ciałem, na początku tego nie zauważają, gdyż wydaje się im, że wciąż żyją. Prawdę uświadamiają sobie dopiero wtedy, gdy ujrzą swoje ciało leżące nieprzytomnie. Doznają szoku, nie mogą uwierzyć w to co widzą. Jednak wkrótce przystosowują się do nowej sytuacji i dostrzegają brak ograniczeń, którymi były skrępowane, będąc jeszcze w ciele. Teraz mogą być wszędzie tam, gdzie zechcą w ułamku sekundy, czytać myśli innych żyjących oraz tych którzy już odeszli z tego świata. Potrafią przenikać przez ludzi i przedmioty. Niestety nie mają możliwości porozumienia się z tymi, którzy jeszcze żyją.

Kiedy w pełni uświadomią sobie, że nie żyją, zaczynają się zastanawiać co mają teraz zrobić, dokąd pójść. Czują się wtedy niezwykle osamotnieni. Jednak wkrótce dostrzegają inne duchowe istoty, które są przy nich. Zmarłych przyjaciół, rodzinę, a niekiedy świetlistą istotę, która pomaga im w przejściu na drugą stronę.

Kolejnym etapem podróży duszy jest przejście do ciemnego wąskiego tunelu, w którym porusza się z zawrotną prędkością. U kresu drogi dostrzega kulę światła jaśniejszą niż nasze ziemskie światło. W tym momencie wyczuwa myśli tajemniczej, potężnej istoty, która pyta duszę, czy jest gotowa odejść z ziemskiego świata. Zwykle większość dusz nie wie co ma odpowiedzieć. Z jednej strony chciałyby przejść do tajemniczej krainy, w której panuje błogość, z drugiej jednak przypominają sobie bliskie osoby, które pozostawiły na Ziemi.

Następnie świetlista istota zapyta się, co ważnego dusza uczyniła za życia i chciałaby jej pokazać. W tym momencie nic nie da się już ukryć, gdyż zaczyna się przegląd jej życia w postaci scen, które odegrały bardzo ważną rolę. I tak dusza widzi swoje dzieciństwo, młodość, aż po chwilę, w której odeszła z Ziemi. Ukazane zostają wszystkie uczynki, których się dopuściła, zarówno te dobre, jak i te złe.

Potężna istota postrzegana jest jako przepełniona miłością i dobrocią. Ukazywanie scen z życia nie ma na celu ukaranie lub ośmieszenie duszy, lecz sprawienie, by wyciągnęła ona wnioski ze swojego postępowania. Istota ta uczy, że najważniejsza jest miłość bliźniego oraz zdobywanie wiedzy.

To czy dusza wróci ponownie do ciała, zależy od tego, czy nadszedł jej czas. O tym jednak decyduje świetlista istota wraz z innymi, którzy już znajdują się po tamtej stronie. Jeżeli człowiek pozostawił niedokończone sprawy na Ziemi, prawdopodobnie zostanie tam odesłany, by to zrobić.

Każdy człowiek ma do spełnienia swoją własną misję, np. ukończenie studiów, wychowanie dziecka, przeproszenie innych za swoje winy. Jeżeli tej misji nie spełniamy, świetlista istota nie jest z tego zadowolona, dlatego mimo porażek należy iść dalej przez życie.

Powrót do ciała zwykle odbywa się w nagły sposób. Dusza zostaje odesłana i spada z ogromną prędkością, aż w końcu znajdzie się w ciele, które opuściła.

To, czego się dowiedzieliśmy jest nie tylko pocieszeniem i podporą w trudnych chwilach, lecz prawdą, którą wszyscy poznają po śmierci bez względu na wyznawaną religię.

środa, 30 marca 2011, davincicode

Polecane wpisy

  • Wampiry energetyczne

    Wampiry energetyczne, to ludzie, „wysysający” energię z innych osób, podczas psychicznego ataku, po którym ofiara odczuwa zmęczenie. Owo „ssan

  • Czy istnieje życie pozagrobowe?

    Jak to jest, kiedy się umiera? Czy najzwyczajniej przestaje się istnieć? Czy może nadal się istnieje, ale w innej postaci? Pytanie: skąd bierze się nasza świado

  • Poza granice zmysłów

    Można żyć na dwa sposoby: Jakby cuda nie istniały i Jakby – wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób. A. Einstein Jeśli zjawiska paranormalne m


Statystyki, katalog stron www, dobre i ciekawe strony internetowe
O szablonie
Zmodyfikowany przez davincicode na podstawie szablonu Kate Mac

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie bez zgody autora zabronione.